محصولات

کانکس

کیوسک ،سرویس بهداشتی و کانکس فایبرگلاس شرکت کامپوزیت صنعت قائم با تمامی امکانات مربوطه و مورد نیاز آماده تحویل می باشد ، به منظور استفاده از کانکس سرویس بهداشتی ، درمکان مد نظر آن را قرارداده و بعد از آن لوله خروجی آب را به مخزن آب یا  آب شهری متصل می نماییم  ، سیم روشنایی را به برق شهری یا موتور برق متصل می کنیم و همچنین لوله خروجی فاضلاب به کانکس سپتیک تانک یا چاه مرتبط اتصال نموده  و هم اکنون می توانیم از سرویس بهداشتی استفاده کنیم.

اتوبوس و قطعات خودرویی

کمپانی‌ها و کارخانجات تولید خودرو در دنیا بعلت مزایایی که صنعت فایبرگلاس و قطعات کامپوزیتی دارد استفاده وسیعی از این صنعت در قسمت های مختلف اتومبیل دارند. کارخانه‌هایی مانند بنز، بی‌ام‌و ، نیسان، شورلت، هیوندای و … نمونه های دیگری از کاربرد فایبرگلاس را در زمینه صنعت خودرو و تولید بدنه ماشین آلات فایبرگلاس می توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید:

تنوره و برج خنک کننده

کمپانی‌ها و کارخانجات تولید خودرو در دنیا بعلت مزایایی که صنعت فایبرگلاس و قطعات کامپوزیتی دارد استفاده وسیعی از این صنعت در قسمت های مختلف اتومبیل دارند. کارخانه‌هایی مانند بنز، بی‌ام‌و ، نیسان، شورلت، هیوندای و … نمونه های دیگری از کاربرد فایبرگلاس را در زمینه صنعت خودرو و تولید بدنه ماشین آلات فایبرگلاس می توانید در تصاویر زیر مشاهده کنید:

پروفیل و نرده

فرآیند پالتروژن یکی از سریع ترین و مهمترین روش های تولید محصولات کامپوزیتی می باشد. به کمك این روش می توان انواع پروفیل کامپوزیتی با مقطع ثابت با سرعت بالا تولید نمود. درز کشور ما نیز فعالیت هایی از سوی چند شرکت داخلی جهت بهره گیری از این فناوری آغاز شده است

پوشش مخازن و حوضچه ها

اعضای یک ساختمان بنا به دلایل مختلف پس از گذر زمان قادر نیستند که قابلیت ارائه خدمت خود را حفظ کنند. از جمله این دلایل اضمحلال مواد، صدمه و ضربه دیدن اعضا، افزایش بار مورد نیاز بر روی سیستم و … می باشد. بشر همواره تلاش کرده تا با کمترین هزینه مالی و زمانی از یک سازه برای مدت زمان طولانی استفاده کرده و از تخریب و جایگزینی آن جلوگیری کند. از اینرو از روش های مقاوم سازی، نگهداری و ترمیم متنوعی بهره گرفته است. برای مثال در گذشته با تعویض پوشش کاهگلی ساختمان از نفوذ آب و در نتیجه تخریب دیوارها و سقف جلوگیری می کردند و یا در صورتی که احساس می کردند

لوله

يكي از زمينه هاي عمده استفاده از كامپوزيت ها ، توليد لوله هاي با اقطار مختلف با استفاده از مواد كامپوزيتي است . لوله هاي كامپوزيت كه متشكل از الياف شيشه و رزين هاي ترموست مي باشند ساختار محكم ، مقاوم به خوردگي و سبكي را فراهم مي كنند كه به عنوان جايگزين بسيار مناسبي براي لوله هاي فلزي و بتوني مطرح مي شوند .

قایق

در صنعت شناورسازی از قايق های دو متری تا قايق های بزرگ مسافربری ، ناوچه های جنگی و مين روبهای عظيم با فايبرگلاس ساخته ميشود.
در گذشته اكثر شناورهای توليد شده و مورد استفاده در ايران از جنس چوب ساخته می شدند . چوب سه نقطه ضعف مهم براي ساخت شناور دارد و امروزه شاهد آن هستيم كه به همين دلايل، چوب از صنعت شناورسازی دنيا در حال خارج شدن است . نخست آنكه عمر چندان زيادي در مقايسه با محصولات جديد ندارد. ثانياً ساخت شناور چوبي بسيار زمان بر و پرهزينه است و عامل سوم اين است كه امروزه با توجه به مسائل زيست محيطي و لزوم توجه به حفظ منابع جنگلی، سياست جهانی در جهت كاهش ميزان مصرف چوب است . چوب تنها در كشورهای توسعه نيافته كه سطح تكنولوژی شناورسازی آنها پايين است مورد استفاده قرار مي گيرند و در كشورهای صنعتی تنها در ساخت قايق های بادبانی تفريحی در مقياس محدود به كار می روند.

جعبه انتقال

طراحی متنوع در طرح ، ابعاد، ظرفیت و نوع کاربری مناسب جهت استفاده وبهره گیری بعنوان جعبه های انتقال تجهیزات ، تابلو برق ، تجهیزات پزشکی و جعبه های محافظ

مزایای استفاده از جعبه های  کامپوزیتی :
سبکی، مقاوم، زیبایی، سهولت در نصب و اجرا از قبیل سوراخ کاری، ضد آب وضد گرد و خاک بودن داخل جعبه. به دلیل خواص مواد به کار رفته هیج گونه نویز و اختلالی در تجهیزاتی که فرستنده و گیرنده امواج هستند ندارد.
مقرون به صرفه بودن به دلیل قیمت پایین.
خاصیت ضدخورندگی در محیطهای قلیایی و بازی و پایداری دربرابر اشعه ماورا بنفش خورشید.
به علت عدم زنگ زدگی مناسب برای مناطق با رطوبت بالا .